Dietetyka

Dietetyka -zajmuje się zasadami i biochemicznymi podstawami żywienia. W medycynie weterynaryjnej znalazła bardzo szerokie zastosowanie. Jest główną lub wspomagającą formą terapii i profilaktyki chorób,szczególnie o podłożu metabolicznym.

Dietetyka w największym stopniu decyduje o powodzeniu terapii i niedopuszczeniu do nawrotów takich chorób jak – cukrzyca, schorzenia układu moczowego, otyłość, niewydolność nerek i wątroby, choroby układu ruchu. Profesjonalne karmy renomowanych producentów dostosowane do wieku, gatunku i potrzeb zwierząt, przyczyniają się do ich prawidłowego rozwoju, zdrowego funkcjonowania i ograniczenia niekorzystnych zjawisk w wieku zaawansowanym.

Porad dietetycznych dla Państwa pupili mogą udzielić nasi lekarze weterynarii. Okazją ku temu może być wizyta, zabiegi odrobaczania czy szczepienia. Często poruszamy zagadnienia dietetyczne w ramach zaleceń pooperacyjnych czy po analizie badań dodatkowych.

Zachęcamy Państwa do rozmowy o prawidłowym żywieniu pupili przy każdej innej okazji, kiedy odwiedzacie naszą przychodnię.

W uzasadnionych przypadkach pacjentom zalecamy gotowe diety lecznicze, których skład i działanie ma przyczyniać się do terapii schorzenia a nierzadko jest jej kluczowym elementem.

 

DIETY WETERYNARYJNE HILLS DLA KOTÓW I PSÓW